![]() |
||
![]() |
Konkurs "Nasza Świetlica, Nasz Klub"
Fundacja Wspomagania Wsi ogłosiła nabór wniosków do programu "Nasza Świetlica, Nasz Klub". Celem konkursu jest poprawa warunków życia i edukacji mieszkańców wsi a przede wszystkim dostępu do informacji (Internetu) poprzez wspomaganie lokalnych inicjatyw społecznych polegających na samodzielnym tworzeniu przez mieszkańców miejsc wspólnych spotkań i pożytecznego spędzania czasu, centrów skupiających ludzi światłych, dążących do dalszego rozwoju wsi - miejsc zwanych świetlicą / klubem.
W ramach realizowanego działania wnioskodawca obowiązany jest zapewnić stały i bezpłatny dostęp do Internetu, podstawowy zestaw słowników, encyklopedii (w formie tradycyjnej i elektronicznej), możliwość samodzielnej nauki z wykorzystaniem Internetu i programów multimedialnych, możliwość odrabiania lekcji, możliwość rozwijania zainteresowań, uczestniczenia w różnorodnych zajęciach, twórczego spędzania wolnego czasu, możliwość swobodnego spotykania się i wspólnych działań dzieci, młodzieży, dorosłych i osób starszych (integracja międzypokoleniowa) oraz możliwość organizowania zebrań mieszkańców wsi oraz różnego rodzaju kursów i szkoleń.
Dofinansowanie mogą otrzymać wyłącznie organizacje pozarządowe, posiadające siedzibę w miejscowości/ gminie, na terenie której projekt będzie realizowany, jednakże sam projekt nie może być zlokalizowany w miejscowości, będącej siedzibą gminy.
Dofinansowane projekty nie powinny trwać krócej niż 12 miesięcy, mogą rozpocząć się najwcześniej w lutym 2008 roku.
Organizacja startująca w konkursie może ubiegać się o dotację tylko dla jednej świetlicy i złożyć tylko jeden wniosek.
W ramach konkursu udzielane będą dotacje w wysokości od 5 do 20 tys. zł.
Wnioski można składać do 15 listopada 2007 roku.
Więcej informacji: http://www.fww.org.pl/polski/swietlice/NS%20III/ogloszenie.htm
Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA, w ramach Programu Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności - English Teaching (ET), zaprasza nauczycieli języka angielskiego ze szkół publicznych z miejscowości do 20 tys. mieszkańców na bezpłatne szkolenia w zakresie nowoczesnych metod nauczania - TEACHING ENGLISH TEACHERS. Zajęcia odbędą się w okresie od października do grudnia 2007 w Lublinie oraz innych miejscach.
Fundacja NIDA zapewnia materiały szkoleniowe, wyżywienie i nocleg. Jedynie koszty dojazdu uczestnicy szkolenia pokrywają we własnym zakresie.
Uczestnicy szkoleń, na zakończenie otrzymają stosowne certyfikaty potwierdzające udział w zajęciach.
Zapraszamy do udziału zarówno nauczycieli, którzy już uczestniczyli w szkoleniach weekendowych Programu ET, jak i osoby, które po raz pierwszy stykają się z Programem.
Zaplanowaliśmy 7 szkoleń w okresie od października do grudnia 2007 r., w tym dwa w Lublinie: 26 - 28 października (zgłoszenia do 17 X) oraz 14 - 16 grudnia (zgłoszenia do 22 XI).
Każdy nauczyciel może wziąć udział w dwóch szkoleniach.
Zgłoszenia przyjmujemy drogą pocztową na karcie zgłoszeniowej, którą należy pobrać ze strony www.englishteaching.org.pl
Na stronie www.englishteaching.org.pl można znaleźć również harmonogramy tematyczne poszczególnych szkoleń oraz pozostałe informacje o Programie English Teaching.
Szczegółowe informacje można również uzyskać telefonując do Nidzickiej Fundacji Rozwoju NIDA:
tel. (89) 625 36 51. Informacji udzielają: Justyna Kowalczyk i Anna Krzyżak.
Z dniem 1 października 2007 Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży oraz Schneider Electric Sp. z o.o. ogłaszają konkurs na projekt związany z:
Celem konkursu jest:
Do udziału w konkursie zapraszamy dwu lub trzyosobowe zespoły żeńskie oraz dwu lub trzyosobowe zespoły męskie, uczennice oraz uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w wieku 15 – 19 lat.
Aby wziąć udział w konkursie należy do 31 grudnia 2007 roku, na adres:
Schneider Electric Polska Sp. z o.o.
Ul. Iłżecka 24
02-135 Warszawa
Z dopiskiem „Konkurs”
przesłać samodzielnie zaprojektowany i wykonany projekt składający się z części praktycznej (zaprojektowany układ) oraz teoretycznej (opis wykonania i zastosowania układu) z następujących dziedzin:
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w marcu 2008 roku.
Komisja konkursowa, w skład której wejdą osoby reprezentujące Polską Fundację Dzieci i Młodzieży oraz Firmę Schneider Electric, wybierze 10 prac (5 – drużyn dziewcząt i 5 drużyn chłopców), a ich autorki/autorzy zostaną zaproszeni na prezentację swoich pomysłów. Spotkanie odbędzie się w Warszawie, a koszty przyjazdu zostaną pokryte przez organizatorów. Podczas spotkania zostaną wyłonione najciekawsze prace, a ich autorki/autorzy otrzymają:
Wszelkie informacje na temat konkursu można uzyskać kontaktując się z biurem Polskiej Fundacji i Młodzieży pod numerem telefonu 022 826 10 16 lub pod adresem mailowym: b.sulek@pcyf.org.pl.